Aktualności Z życia Milicza

Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” 2020

1 marca odbędzie się VIII edycja Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Miliczu. Uczestnicy mają do pokonania dystans 1963 m oraz lokalny o długości 5 km. Zapisy trwają do 23 lutego.

Organizowane w Miliczu wydarzenie to największy bieg pamięci w Polsce. Zapisy przyjmowane są internetowo na stronie OSiR do 23 lutego br. lub do limitu zgłoszeń, gdzie również można zapoznać się z trasami biegu. Start i linia mety zlokalizowane będą przy obiekcie Krytej Pływalni „milickaFALA” w Miliczu, przy ul. Kombatantów 3. W dniu imprezy w biurze zawodów o wyznaczonych godzinach należy dokonać opłaty startowej gotówką w wysokości 40 zł od uczestnika biegu. Każdy z uczestników może liczyć na rozgrzewający posiłek na mecie, pamiątkowy medal oraz koszulkę. W biegu może wziąć udział każdy – organizatorzy zachęcają również do startu rodziny z dziećmi.

Impreza wystartuje o godzinie 7:00, kiedy rozpocznie się wydawanie pakietów startowych dla osób zarejestrowanych internetowo. Od godziny 9:00 chętne osoby, które nie dokonały rejestracji online, będą mogły zgłosić swój udział w biegu, jeśli pula pakietów startowych nie zostanie wyczerpana. O 9:30 odbędzie się wspólny start na dwóch dystansach, a o 10:30 planowane jest zakończenie biegu.

Źródło: OSiR Milicz

Bieg lokalny na dystansie 5000 m nosi imię ppor. Antoniego Ptaka – miliczanina, weterana walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny. Bieg na dystansie 1963 metrów obligatoryjnie dla wszystkich Partnerów projektu nosi imię Żołnierza Wyklętego – Józefa Franczaka ps. ”Lalek”. Od 2013 grupa działaczy społecznych oraz pasjonatów zorganizowała „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” w lesie niedaleko Zalewu Zegrzyńskiego. Pierwsza edycja biegu zgromadziła 50 uczestników, a rok później dzięki pracy osób związanych z Fundacją Wolność i Demokracja, impreza zyskała rozpoznawalność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *