Aktualności Z życia powiatu

Chlewnia w Olszy. Sprawie przyjrzy się CBA

Wrocławska delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego zbada sprawę planowanej budowy chlewni w Olszy. Inwestycja od dłuższego czasu budzi kontrowersje.

Kilka dni temu zawiadomienie w sprawie możliwych nieprawidłowości przy udzielaniu opinii związanych z budową chlewni w Olszy złożył w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym dolnośląski poseł Lewicy Krzysztof Śmiszek.

Musi budzić zastanowienie i zdziwienie bardzo szybkie tempo postępowania czy to Wód Polskich, czy to Sanepidu, czy Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska. Tym bardziej, że jak wynika z medialnych doniesień, dokumentacja była niepełna i było w niej bardzo wiele nieścisłości – tłumaczył Śmiszek na antenie Radia Wrocław.

RDOŚ: ostateczna decyzja należy do burmistrza Milicza

Przypomnijmy, sprawa budowy ogromnej chlewni w Olszy nieopodal Milicza budzi spore kontrowersji, a przeciwko tej inwestycji protestowali m.in. politycy z Partii Zieloni. Z kolei na lutowej sesji rady miejskiej w Miliczu, radni przyjęli uchwałę dotyczącą powstania planu zagospodarowania przestrzennego dla Olszy.

W marcu z pytaniami o tę inwestycji zwróciliśmy się do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu. RDOŚ w grudniu 2019 roku wydała bowiem postanowienie uzgadniające warunki budowy chlewni w Olszy, w którym sformułowała szereg działań minimalizujących wpływ przedsięwzięcia na środowisko. Jak tłumaczyli nam przedstawiciele tej instytucji, ostateczna decyzja w tej sprawie należy do burmistrza Milicza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *