Aktualności Z życia powiatu

12. przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie milickim

Na terenie powiatu milickiego potwierdzono kolejny przypadek zakażenia koronawirusem. To osoba z gminy Milicz, która do tej pory przebywała w kwarantannie.

O nowym, 12. przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie milickim poinformował we wtorek 19 maja rano Wojewoda Dolnośląski.

Informację potwierdziło również Starostwo Powiatowe w Miliczu.

Potwierdzone przypadki koronawirusa w powiecie milickim

Przypomnijmy, o pierwszym potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie milickim poinformowano w sobotę 28 marca. To osoba mieszkająca w Bukowicach w gminie Krośnice.

Z kolei w piątek 3 kwietnia Wojewoda Dolnośląski podał informację o drugim potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie milickim. Zakażony jest mężczyzna w średnim wieku z gminy Milicz.

W niedzielę 5 kwietnia Starostwo Powiatowe w Miliczu poinformowało o trzecim potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w naszym powiecie. To starsza kobieta mieszkająca w gminie Milicz.

We wtorek 7 kwietnia podano, że na terenie naszego powiatu są dwa kolejne, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem.

– Rozpoznano dwa nowe zarażenia w naszym powiecie: u starszego mężczyzny zamieszkującego Gminę Cieszków i u młodej kobiety z Gminy Milicz – wyjaśniali przedstawiciele starostwa.

W czwartek 16 kwietnia potwierdzono kolejny, szósty przypadek koronawirusa w powiecie milickim.

– Dostaliśmy informację o kolejnym przypadku zakażenia u mieszkanki Gminy Krośnice przebywającej w szpitalu we Wrocławiu. Ten przypadek nie jest związany z podejrzeniami zarażenia wirusem w krośnickim DPS-ie – informowało starostwo.

siódmym przypadku poinformowano w niedzielę 19 kwietnia, a ósmym – w środę 22 kwietnia. Z kolei w czwartek 23 kwietnia potwierdzono dwa kolejne przypadki koronawirusa w naszym powiecie. 11 przypadek koronawirusa potwierdzono 25 kwietnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *