Aktualności Z życia powiatu

Koronawirus w powiecie milickim. Liczba zakażeń bez zmian, przybywa osób w kwarantannie

Jedna osoba zakażona, trzy pod obserwacją i 203 w kwarantannie – to aktualne dane dla powiatu milickiego w związku z epidemią koronawirusa.

Przypomnijmy, w sobotę wieczorem Wojewoda Dolnośląski poinformował o pierwszym przypadku koronawirusa w powiecie milickim. Od tego czasu liczba zakażonych w naszym powiecie nie zmieniła się, wzrosła z kolei liczba osób objętych kwarantanną.

Wzrost liczby osób w kwarantannie wynika z licznych powrotów mieszkańców naszego regionu z zagranicy. Dodatkowo w następnych dniach, przyrost osób w kwarantannie może być bardziej dynamiczny ze względu na dzisiejsze decyzje rządu. Od teraz osoby powracające z innych krajów będą przechodziły kwarantannę wraz ze swoimi domownikami – tłumaczy Starostwo Powiatowe w Miliczu.

Zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku

Łącznie na Dolnym Śląsku są 274 potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem, w tym cztery osoby zmarłe. Liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją wynosi 4630, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 2429, a liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 229.

Foto główne: Martin Sanchez on Unsplash

1 thought on “Koronawirus w powiecie milickim. Liczba zakażeń bez zmian, przybywa osób w kwarantannie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *