Aktualności Czas wolny

Lato z KD. Na jednym bilecie prosto nad Stawy Milickie

Rusza wakacyjna akcja „Lato z KD”. Od 27 czerwca ze specjalnych udogodnień transportowych będą mogli skorzystać ci, którzy na kierunek weekendowego wypadu obiorą m.in. Stawy Milickie.

– Dolny Śląsk jest wspaniały turystycznie, dlatego chcemy zachęcić jego mieszkańców oraz wszystkich, którzy odwiedzają nasze województwo, do poznania każdego jego zakątka. Praktycznie każdy znajdzie tu coś, co go urzeknie lub odpowie na jego zainteresowania. Stawiamy na mocną promocję wszystkich walorów regionu, a do niektórych miejsc – dzięki aktywnemu współdziałaniu samorządów – zapewnimy dojazd nawet tam, gdzie nie docierają nasze pociągi – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Efektem współpracy spółki z samorządami lokalnymi i instytucjami są autobusy, które będą dowozić pasażerów bezpośrednio z dworców kolejowych do dedykowanych atrakcji. Przewoźnik porozumiał się już w tej sprawie z samorządową spółką Stawy Milickie S.A. Po zakupie biletu Kolei Dolnośląskich, pasażerowie będą mogli bezpłatnie skorzystać z transportu autobusowego. Osoby, które wybiorą Stawy Milickie, dojadą z milickiego dworca bezpośrednio do Rudy Sułowskiej, na której terenie znajduje się kompleks Stawów Milickich.

Z KD także w inne rejony Dolnego Śląska

Podobne porozumienie Koleje Dolnośląskie zawarły także z gminą Bielawa i gminą Stoszowice. Na amatorów Parku Krajobrazowego Gór Sowich w Bielawie będzie czekał autobus, którym dotrą do Jeziora Bielawskiego, na Leśny Dworek lub aż do Srebrnej Góry.

To jednak dopiero początek działań dolnośląskiego przewoźnika.

– Formuła tej akcji pozwala nam na stałe poszerzanie jej zasięgu. Obecnie prowadzimy zaawansowane rozmowy z kolejnymi samorządami, dzięki którym w najbliższych kilkunastu dniach powinniśmy znacząco ułatwić dojazd do następnych ważnych punktów turystycznych, głównie w Karkonoszach, choć nie tylko – dodaje Rodak.

Przewoźnik nie zapomina również o miejscach, do których bezpośrednio można się dostać jej pociągami. Intensywną promocją, połączoną ze współpracą z instytucjami kultury i miejscami aktywności objęte zostaną połączenia m.in. do Szklarskiej Poręby, Kudowy Zdrój czy Wrocławia.

Foto główne: Koleje Dolnośląskie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *