Aktualności Z życia Milicza

Obwodnica Milicza zatwierdzona!

Minister Infrastruktury zatwierdził programy inwestycji dla obwodnic w województwie dolnośląskim. Chodzi o obwodnicę Milicza w ciągu drogi krajowej nr 15, a także Międzyborza w ciągu drogi krajowej nr 25 oraz Oławy w ciągu drogi krajowej nr 94.

Jak zapowiada resort infrastruktury, w ramach inwestycji powstaną nowe odcinki drogi klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) o łącznej długości 31 km.

– Dzięki realizacji nowych obwodnic w województwie dolnośląskim zwiększy się przepustowość sieci dróg krajowych, a mieszkańcy miejscowości takich jak Milicz, Międzybórz i Oleśnica odetchną od ruchu tranzytowego, przebiegającego przez ścisłą zabudowę miejską – podkreśla minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.  

fot. GDDKiA

Obwodnica Milicza

Przypomnijmy, jak informowaliśmy w lutym obwodnica Milicza znalazła się w programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. W ramach inwestycji powstanie nowy odcinki drogi krajowej nr 15 klasy GP, o długości 12 km.

Podstawowym celem budowy obwodnicy Milicza jest wyprowadzenie ruchu tranzytowego z tej miejscowości – informuje ministerstwo.

Przedstawiciele resortu tłumaczą, że inwestycja wymagać będzie przeprowadzenia analiz wariantów przebiegu obwodnicy.

Proces przygotowawczy będzie obejmował opracowanie dokumentacji projektowej w zakresie studium techniczno-ekonomiczno-terytorialnego, elementów koncepcji programowej wraz z uzyskaniem decyzji  środowiskowej oraz wykonania badania podłoża gruntowego – wyliczają.

Przetarg na roboty w formule „Projektuj i Buduj” jest planowany w drugim kwartale 2024 roku, a realizacja w latach 2027-2029.

1 thought on “Obwodnica Milicza zatwierdzona!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *