Aktualności Z życia Milicza Z życia powiatu

Ogromna suma na modernizację systemów grzewczych dla mieszkańców Milicza

Niemal 1,5 mln złotych zostanie przeznaczonych na modernizację systemów grzewczych dla mieszkańców gminy Milicz. Dokładna suma – 1 400 000 zł to środki, które przeznaczone będą na wymianę pieca na bardziej ekologiczną alternatywę.

10 tys. złotych to maksymalna kwota dofinansowania dla lokalu w budynku wielorodzinnym lub jednorodzinnym. Dla budynku jednorodzinnego, w zabudowie bliźniaczej lub szeregowej dotacja będzie wynosić maksymalnie 20 tys. złotych.  Gmina Milicz wraz z gminami Cieszków, Prusice, Twardogóra, Wołów, Zawonia oraz Żmigród przystąpiła do wspólnego projektu na wymianę kotłów opalanych paliwem stałym na bardziej przyjazne środowisku źródła ciepła i uzyskała dotację ze środków Unii Europejskiej. Dzięki niemu mieszkańcy gminy Milicz mogą zrezygnować z wysokoemisyjnych źródeł ciepła i zamienić je na niskoemisyjne rozwiązania takie jak podłączenie do sieci ciepłowniczej, kotły spalające biomasę, instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii czy paliwa gazowe.

Z dotacji skorzystać mogą osoby fizyczne, które są właścicielami domów jednorodzinnych lub mieszkań w domach jedno- i wielkorodzinnych, ale także wspólnoty mieszkaniowe w zakresie mieszkań należących do osób fizycznych. Kolejny z warunków stanowi, że dotacja nie może przekroczyć 70% wartości wydatków podlegających refundacji. Więcej informacji dotyczących zasad przyznawania środków na modernizację można spodziewać się po formalnym zatwierdzeniu regulaminu udzielania dotacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *