Aktualności Z życia powiatu

Są pieniądze na ratowanie Baryczy

Radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego podjęli uchwałę w sprawie przekazania 400 tysięcy złotych na zakup pomp służących do napowietrzania wody w Baryczy. Nowo zakupione pompy rozpoczną prace na rzece w ciągu najbliższych dni.

O tym, że samorząd Dolnego Śląska przeznaczy 400 tys. zł na zakup pomp napowietrzających rzekę Barycz informowaliśmy w ubiegłym tygodniu. W czwartek 16 lipca radni województwa przyjęli uchwałę w tej sprawie.

– Nasze działania wynikają z troski o to piękne i unikatowe miejsce. Skutki katastrofy będziemy odczuwać jeszcze długo, teraz najważniejsze jest ratowanie przyrody – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Groźne dla środowiska zanieczyszczenie pojawiło się na rzece Barycz kilkanaście dni temu. Jak tłumaczą przedstawiciele urzędu marszałkowskiego, dzięki szybkiej reakcji udało się odciąć dopływy wody do Stawów Milickich. To sprawiło, że skażenie nie dotarło do rezerwatu.

– Mam nadzieję, że podjęte działania pomogą w zminimalizowaniu skutków skażenia rzeki Barycz, która stanowi oś parku krajobrazowego. Wierzę, że już niedługo powróci tu życie – dodaje Paweł Wybierała, członek zarządu województwa dolnośląskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *