Aktualności Z życia powiatu

Koronawirus: powiat milicki w czerwonej strefie

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że powiat milicki – w związku ze znacznym przyrostem zakażeń koronawirusem – znalazł się w strefie czerwonej. Od soboty 19 września będą obowiązywać dodatkowe obostrzenia.

Wedle stanu na 17 września, w powiecie milickim od początku epidemii potwierdzono 72 zakażenia koronawirusem, z tego 49 to aktywne przypadki. 100 osób przebywa obecnie w kwarantannie. Jak informowało we wtorek 15 września Starostwo Powiatowe w Miliczu, wszystkie nowe przypadki zakażeń pochodzą z ogniska w jednym z okolicznych dużych przedsiębiorstw.

Powiat milicki w czerwonej strefie

W czwartek po południu Ministerstwo Zdrowia opublikowało aktualną listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. Wśród powiatów w strefie czerwonej znalazł się powiat milicki. Zmiany zaczną obowiązywać w sobotę 19 września.

Jak tłumaczy resort zdrowia, powiaty objęte dodatkowymi obostrzeniami dzielą się na dwa obszary: żółty i czerwony – z różnym zakresem ograniczeń.

Przygotowana przez Ministerstwo Zdrowia lista powiatów, w których obowiązują obostrzenia, powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy.

W powiatach przypisanych do jednego z dwóch obszarów wprowadzone zostały obostrzenia, które dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu – wylicza ministerstwo.

Szczegóły dotyczące nowych zasad dla poszczególnych obszarów znaleźć można tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *