Aktualności Z życia Milicza

Przetargi w Miliczu w 2020 roku. Co planują urzędnicy?

Wiemy, jakie zamówienia publiczne zamierza w 2020 roku ogłosić urząd miejski w Miliczu. Przetargi obejmą roboty budowlane, usługi oraz dostawy.

Znamy plan zamówień publicznych o wartości powyżej 30 tys. euro urzędu miejskiego w Miliczu na 2020 rok. W zakresie robót budowlanych planowane są dwa przetargi.

W pierwszym kwartale powinno zostać ogłoszone postępowanie w ramach zadania „Uzbrojenie obszaru w rejonie ulic Trzebnickiej, Dojazdowej i Akacjowej w Miliczu: Budowa ulicy Lawendowej w Miliczu”. Przetarg będzie dotyczył budowy oświetlenia na ulicy Lawendowej, a szacowana wartość zamówienia to 560 tys. złotych brutto.

W drugim albo trzecim kwartale bieżącego roku urzędnicy planują ogłosić przetarg na rozbudowę budynku Ośrodka Kultury w Miliczu o łącznik i salę kinowo-widowiskową z zapleczem i zagospodarowaniem terenu. Ma to być przykład publicznej inwestycji w zakresie budownictwa o znacznie podwyższonych parametrach charakterystyki energetycznej. Szacowana wartość tego zamówienia to prawie 6,8 mln złotych brutto.

Usługi i dostawy

Jeśli chodzi o usługi, miliccy urzędnicy planują cztery postępowania. W I albo II kwartale zostanie ogłoszony przetarg na usługi pocztowe (wartość zamówienia to prawie 250 tys. zł). Z kolei w II i III kwartale powinny zostać ogłoszone trzy kolejne postępowania: na dowozy szkolne (970 tys. zł), dowozy osób niepełnosprawnych (270 tys. zł) oraz usługi odbioru, wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych (12 mln zł). Przewidywany okres wykonywania tego ostatniego zamówienia to 24 miesiące.

Z kolei jeśli chodzi o dostawy, to magistrat planuje jeden przetarg – na dostawę energii elektrycznej. Postępowanie powinno zostać ogłoszone w pierwszym albo drugim kwartale, a jego szacunkowa wartość to około 2 mln złotych.

Fot. Bill Oxford on Unsplash

1 thought on “Przetargi w Miliczu w 2020 roku. Co planują urzędnicy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *