Aktualności Z życia Milicza

Wybierz się na wyprawę rowerową i uczcij pamięć Druha Bolka

Zbliżający się weekend to niezwykły czas dla wszystkich mieszkańców Milicza i okolic. Odbywający się o tej porze od 9 lat rajd cieszył się zwykle dużą popularnością. W tym roku przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną w kraju, chętni uczcić pamięć Druha Bolesława Zajiczka mogą pokonać trasę samodzielnie, startując o dowolnej porze tak, by do godz. 18 dotrzeć do ostatniego punktu wyprawy.

Uczestnicy będę mieli do wyboru aż 3 różne trasy rowerowe i jedną do pokonania pieszo. Wszystkie będą miały swój finał w KOM, czyli w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcjonalnym w Miliczu, gdzie znajduje się m.in. Galeria Druha Bolka.

Bolesław Zajiczek, czyli Druh Bolek, przez ponad 50 lat prowadził milicką drużynę harcerską. Był laureatem maratonów pieszych i rowerowych. Społecznik, wychowawca, silnik życia społecznego i autorytet miejscowej młodzieży. Mimo tego, że w wieku 21 lat stracił obie dłonie i oko w wyniku wybuchu granatu, pogoda ducha, optymizm i pozytywne nastawienie nigdy go nie opuszczały.

Czeka koło fortuny i strefa relaksu

Dla wszystkich, którzy ukończą wybraną wycieczkę, KOM tradycyjnie już przygotował koło fortuny, po zakręceniu którym będzie można wygrać upominki i pamiątkowe znaczki. Trzeba jednak pamiętać, że aby wziąć udział w zabawie należy wysłać swoje zdjęcie z trasy na adres: szlakiembolka@wp.pl lub Messengerem: KOM – niech się kręci.

Ale to nie wszystko. Na hasło „Zdrowie” uczestnicy wycieczki upamiętniającej wyprawy rowerowe Druha Bolka będą mieli okazję bezpłatnie zwiedzić Galerię Druha Bolka i Muzeum Bombki znajdujące się w KOM. 

Dla zmęczonych wycieczką KOM zaaranżował w swoim ogrodzie Bezpieczne Wyspy Relaksu, na których będzie można odpocząć wraz z bliskimi. Do dyspozycji gości będą osłony słoneczne, leżaki, maty oraz propozycje gier i zabaw.

Spragnieni i głodni znajdą tam coś dla siebie w menu Kawiarnia Stara Bombkarnia, które oferuje potrawy przygotowane na bazie produktów lokalnych, certyfikowanych Znakiem Dolina Baryczy Poleca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *