Aktualności Z życia Milicza

Wybierz się na wyprawę rowerową i uczcij pamięć Druha Bolka

Zbliżający się weekend to niezwykły czas dla wszystkich mieszkańców Milicza i okolic. Odbywający się o tej porze od 9 lat rajd cieszył się zwykle dużą popularnością. W tym roku przez wzgląd na sytuację epidemiologiczną w kraju, chętni uczcić pamięć Druha Bolesława Zajiczka mogą pokonać trasę samodzielnie, startując o dowolnej porze tak, by do godz. 18 dotrzeć do ostatniego punktu wyprawy.

Uczestnicy będę mieli do wyboru aż 3 różne trasy rowerowe i jedną do pokonania pieszo. Wszystkie będą miały swój finał w KOM, czyli w Kreatywnym Obiekcie Multifunkcjonalnym w Miliczu, gdzie znajduje się m.in. Galeria Druha Bolka.

Bolesław Zajiczek, czyli Druh Bolek, przez ponad 50 lat prowadził milicką drużynę harcerską. Był laureatem maratonów pieszych i rowerowych. Społecznik, wychowawca, silnik życia społecznego i autorytet miejscowej młodzieży. Mimo tego, że w wieku 21 lat stracił obie dłonie i oko w wyniku wybuchu granatu, pogoda ducha, optymizm i pozytywne nastawienie nigdy go nie opuszczały.

Czeka koło fortuny i strefa relaksu

Dla wszystkich, którzy ukończą wybraną wycieczkę, KOM tradycyjnie już przygotował koło fortuny, po zakręceniu którym będzie można wygrać upominki i pamiątkowe znaczki. Trzeba jednak pamiętać, że aby wziąć udział w zabawie należy wysłać swoje zdjęcie z trasy na adres: szlakiembolka@wp.pl lub Messengerem: KOM – niech się kręci.

Ale to nie wszystko. Na hasło „Zdrowie” uczestnicy wycieczki upamiętniającej wyprawy rowerowe Druha Bolka będą mieli okazję bezpłatnie zwiedzić Galerię Druha Bolka i Muzeum Bombki znajdujące się w KOM. 

Dla zmęczonych wycieczką KOM zaaranżował w swoim ogrodzie Bezpieczne Wyspy Relaksu, na których będzie można odpocząć wraz z bliskimi. Do dyspozycji gości będą osłony słoneczne, leżaki, maty oraz propozycje gier i zabaw.

Spragnieni i głodni znajdą tam coś dla siebie w menu Kawiarnia Stara Bombkarnia, które oferuje potrawy przygotowane na bazie produktów lokalnych, certyfikowanych Znakiem Dolina Baryczy Poleca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *