Aktualności Z życia powiatu

Stawy Milickie wspierają lekarzy w walce z koronawirusem

Piękny gest Stawów Milickich. W piątek z Doliny Baryczy wyruszył do szpitala we Wrocławiu transport z produktami spożywczymi. – Wsparcie w walce z koronawirusem jest obecnie bardzo ważne – podkreślają przedstawiciele spółki.

Choć Stawy Milickie – jak już informowaliśmy – są obecnie zamknięte, to zarządzająca nimi spółka postanowiła pomóc tym, którzy znajdują się na pierwszej linii frontu w walce z koronawirusem. W piątek transport z produktami ze Stawów Milickim wyruszył do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ulicy Kamieńskiego we Wrocławiu, gdzie znajduje się m.in. punkt kwarantanny.

Chcemy wykorzystać nasze możliwości tak, żeby chociaż trochę pomóc w tych trudnych chwilach lekarzom, pielęgniarkom, załogom karetek i innym pracownikom służby zdrowia. Pełni wdzięczności za tą ciężką i niebezpieczną pracę pragniemy w ten symboliczny sposób wspierać tych, którzy o nas dbają – czytamy na fanpage’u Stawów Milickich.

Tą dobrą nowiną podzielił się także marszałek naszego województwa Cezary Przybylski.

Z satysfakcją obserwuję fantastyczne akcje, organizowane przez Dolnoślązaków oraz punkty gastronomiczne w regionie, które przywożą do szpitali i jednostek pogotowia darmowe jedzenie oraz napoje – podkreśla Cezary Przybylski.

Stawy Milickie zamknięte do 11 kwietnia

Dodajmy, że w związku z wprowadzeniem nowych zasad bezpieczeństwa, w tym ograniczenia w przemieszczaniu się, zarząd spółki Stawy Milickie podjął decyzję o przedłużeniu do 11 kwietnia tymczasowego zamknięcia obiektów wchodzących w skład Centrum Edukacyjno-Turystycznego Naturum w Rudzie Sułowskiej, czyli Gospody 8 Ryb, Hotelu Naturum, Muzeum Tradycji Rybactwa Stawów Milickich i Doliny Baryczy, łowiska z punktem sprzedaży ryb oraz placu zabaw.

foto główne: Stawy Milickie SA

1 thought on “Stawy Milickie wspierają lekarzy w walce z koronawirusem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *