Aktualności Z życia powiatu

Utrudnienia w ruchu w Zdunach

Już od piątku obowiązywać będzie nowa, tymczasowa organizacja ruchu w Zdunach. Sprawdź, co się zmieni.

Od 17 stycznia z powodu prac budowlanych zamknięta zostanie ulica Mickiewicza na odcinku od Rynku aż do pl. Skargi w Zdunach. Prace mają potrwać około 3 miesiące. Objazd dla ruchu lokalnego zostanie poprowadzony przez ulicę Łacnową i Strzelecką.

Ruch tranzytowy w kierunku drogi wojewódzkiej nr 444 będzie odbywał się przez Krotoszyn. W Sulmierzycach należy więc jechać dalej drogą wojewódzką.

Co istotne dla mieszkańców i wszystkich, którzy planują przejazd przez Zduny, na drogach pojawią się nowe znaki drogowe, w związku z czym należy zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie stosować się do oznakowania.

Fot. Gmina Zduny

Gmina Zduny otrzymała ponad 3,5 miliona złotych ze środków Unii Europejskiej na zrealizowanie kolejnego etapu budowy kanalizacji w mieście. Wsparcie pozwoli zmodernizować oczyszczalnię ścieków w części Stacji Odwadniania Osadu oraz wybudować ponad 3 km sieci kanalizacji sanitarnej. Prace przewidywane są na ulicach: Mickiewicza, Placu Skargi, Sulmierzyckiej, Podgórnej, Młynarskiej, Strzeleckiej, Reymonta, Słowackiego. Oprócz powstania nowej kanalizacji sanitarnej poprawi się również stan techniczny tych dróg.

Fot. Gmina Zduny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *