Z życia Milicza Z życia powiatu

Wigilia dla osób samotnych, ubogich oraz chorych w Miliczu

Odział rejonowy PCK, Ośrodek Pomocy Społecznej i Zespół Caritas przy parafii pw. św. Andrzeja Boboli w Miliczu zorganizowały wieczerzę wigilijną dla osób samotnych, ubogich oraz chorych. W spotkaniu uczestniczyło ponad 60 osób, które otrzymały również paczki z żywnością.

Wszystkie osoby potrzebujące, które nie mogły z przyczyn zdrowotnych wziąć udziału w wieczerzy, mogły liczyć również na dowiezienie żywności do ich domów w następnych dniach. 17 grudnia odbyła się uroczysta wieczerza wigilijna w Lawendowym Zakątku w PCEiPP w Miliczu. 55 osób, które nie miały z kim podzielić się opłatkiem, mogły wspólnie spędzić świąteczny czas i wysłuchać życzeń od organizatorów. Następnie uczestnicy wieczerzy wysłuchali kolęd oraz pastorałek w wykonaniu w różnych językach przez panie z chóru Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Betinki” pod batutą Bettiny Harnischfeger. W wigilii uczestniczyli również inni goście – m.in. wiceburmistrz Łukasz Rokita czy dyrektor Domu Pomocy Społecznej Anna Milian. Ceremoniał wigilijny poprowadził honorowy obywatel Milicza ks. proboszcz z parafii św. Michała Archanioła w Miliczu Jan Przytocki.

Wieczerza została sfinansowana ze środków PCK, OPS oraz Caritasu, a paczki ze środków gminy Milicz. W paczkach znalazły się również artykuły spożywcze zebrane przez Szkołę Podstawową w Bukowicach.

Fot. Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *