Aktualności Z życia Milicza

Załóż własny kompostownik z pomocą gminnego programu

Nadal można dołączyć do gminnego programu „Ograniczaj bioodpady na swojej nieruchomości – załóż kompostownik”. Zgłoszenia przyjmowane są do 21 lutego 2020 roku.

Program skierowany jest do mieszkańców, którzy złożyli „deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi”, uiszczają opłaty, a także nie skorzystali wcześniej z programu.

Wszystkie osoby, które są zainteresowane założeniem na swojej nieruchomości przydomowego kompostownika będą mogły podpisać nieodpłatną umowę użyczenia i korzystać z takiego urządzenia po uprzednim wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Kompostownik o pojemności 700-800 litrów zostanie wypożyczony na 3 lata, jednak preferowani są właściciele domów jednorodzinnych o zabudowie miejskiej.

Jak dołączyć do programu?

Wystarczy pobrać formularz zgłoszeniowy z pokoju nr 15 Urzędu Miejskiego lub ze strony www.milicz.pl, a następnie wypełnić go następującymi danymi:

– adresem nieruchomości, na której ma zostać założony kompostownik (miejscowość, ulica),

– imieniem i nazwiskiem osoby, która złożyła „deklarację śmieciową”

– danymi kontaktowymi.

Następnie należy złożyć wniosek w pokoju nr 15 Urzędu Miejskiego do 21.02.2020 i podpisać bezpłatną umowę użyczenia kompostownika. Więcej informacji można uzyskać w pokoju nr 58 raz 15 Urzędu Miejskiego oraz pod numerem telefonu 71 3804386.

Fot. główne: Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *