Aktualności Z życia Milicza Z życia powiatu

Zamknięte Starostwo, PSZOK, a Urząd Miejski ogranicza pracę. Oddziały MCM nie przyjmą pacjentów

Starostwo powiatowe zamknięte dla petentów, Urząd Miejski ogranicza pracę, do Milickiego Centrum Medycznego nie będą przyjmowani nowi pacjenci. Sytuacja zmienia się dynamicznie w związku z ryzykiem rozpowszechniania się koronawirusa, dlatego wiele instytucji decyduje się zamknąć swoje obiekty dla mieszkańców.

Starostwo Powiatowe zostaje od 16.03 zamknięte dla petentów. Wszystkie dokumenty oraz decyzje można odbierać elektronicznie – drogą mailową lub przez e-puap.gov.pl.

Urząd Miejski ogranicza swoją pracę i nie będzie obsługiwał interesantów od 16 marca z wyjątkiem spraw związanych z aktami stanu cywilnego i dowodami osobistymi. Wszelkie sprawy urzędowe można załatwić jednak drogą elektroniczną lub telefoniczną, do czego zachęcą urzędnicy.

Milickie Centrum Medyczne poinformowało, że od 16 marca do odwołania wstrzymuje planowane przyjęcia pacjentów na oddziały szpitalne, a od 18 do 20 marca odwołane zostają wszystkie planowe zabiegi. Pracownia TK, USG, RTG również zostaje zamknięta do odwołania. Poradnie specjalistyczne będą obsługiwać pacjentów poprzez teleporady. Rejestracja skontaktuje się z pacjentem w dzień przed planowaną wizyta i poinformuje o szczegółach. Teleporada jest formą konsultacji, w której można uzyskać receptę, zwolnienie lekarskie, zlecenie na zaopatrzenie medyczne. W godzinach pracy poradni lekarz będzie kontaktował się telefonicznie z pacjentem. W razie pytań oraz wszelkich wątpliwości MCM prosi o kontakt telefoniczny pod numerami: 797-307-716 lub 797-307-712

Puntkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych również zostaje zamknięty Zarządzeniem Burmistrza Gminy Milicz nr 376/2020 z dnia 16 marca 2020 roku. Od tego dnia do odwołania Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) dla gminy Milicz zlokalizowany w miejscowości Stawiec 40 b zostaje zamknięty.

Fot. główne: fotopolska.ue

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *