Aktualności Z życia Milicza Z życia powiatu

Zmniejsza się liczba osób poddanych kwarantannie

Wczorajszy raport zachorowań mówił o 86 osobach objętych kwarantanną. Dziś liczba ta wynosi jedynie 68.

Jak wynika z dzisiejszych informacji, liczba osób objętych kwarantanną zmniejszyła się z 86 do 68 osób. Nadal 25 osób znajduje się pod obserwacją, a w naszym powiecie nie ma potwierdzonego przypadku osoby zakażonej koronawirusem.

Przypominamy, że kwarantanna nie musi trwać pełnych 14 dni – jeśli wynik badań potwierdza, że osoba jest zdrowa, przestaje być objęta kwarantanną.  

18 marca w Miliczu zebrał się Zespół Kryzysowy, który dyskutował o sytuacji w powiecie.

Pacjentka, która przebywała w szpitalu w Miliczu i została przetransportowana do szpitala we Wrocławiu, ma negatywny wynik pierwszego testu, czyli nie jest ona zarażona. Czekamy na drugi, od tego zależy, jak będzie funkcjonował szpital. Wtedy mam nadzieję, będę mógł podać informacje, że nikt z personalu nie musi być obserwowany, a szpital będzie mógł powrócić do pracy. – podaje Starosta Milicki Sławomir Strzelecki.

Wiele emocji wzbudza również temat 34 pielgrzymów, którzy wrócili do Milicza.

Decyzją Wojewódzkiego Inspektora, te osoby zostały umieszczone w domach, ponieważ są zdrowe. Przebywają pod kwarantanną, a służby je obserwują i dostarczają posiłki. Mam nadzieję, że mieszkańcy powiatu to zrozumieją. – podsumowuje Starosta.

1 thought on “Zmniejsza się liczba osób poddanych kwarantannie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *